flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Навчальні візити молоді до суду — кроки до налагодження комунікації

11 грудня 2015, 13:35

 У Садгірському районному суді м. Чернівців учора з нагоди Дня працівників суду для студентів юридичних факультетів та відділень місцевих вузів і коледжів, учнів-випускників загальноосвітніх шкіл Садгірського району обласного центру в рамках всеукраїнського "Тижня права" було зорганізовано профорієнтаційний "День відкритих дверей".

            Гості мали можливість наглядно ознайомитись із безпосередньою діяльністю колективу місцевого (районного) суду. Зокрема, із практикою надходження та реєстрації в судових інституціях матеріалів кримінальних проваджень та адміністративних справ, прийому від громадян позовних заяв про кимсь порушені їх конституційні права, свободи чи інтереси, процедурами автоматизованого розподілу матеріалів, що надійшли, між суддями для подальшого розгляду, підготовкою майбутніх судових засідань та окремих процесуальних документів.

У ході розмови, що проходила у формах відвертих діалогів та дискусій, заступник начальника ТУ ДСА України в області Павло Тюфтій, голова Садгірського районного суду м. Чернівців Ігор Проскурняк та керівник апарату цього ж суду Віталій Потаковський повідали присутнім студентам та учням про загальну структуру судової гілки влади України, її основні завдання та функції, нормативну правову базу, що регламентує її діяльність у цілому, конкретного місцевого суду та його структурних підрозділів зокрема.

Розповіли про високі вимоги до рівня знань та морально-особистісних характеристик тих молодих людей, які в найближчому майбутньому планують працювати в судовій гілці влади — або ж одягнути мантію судді, або ж трудитися помічниками суддів, секретарями судових засідань, консультантами, архіваріусами та іншими фахівцями.   

Мова на заході йшла також про сьогоднішнє матеріально-технічне забезпечення місцевих судових інституцій, про наявність у суді необхідної компютерної та тиражувальної техніки, електронних систем фіксації судових процесів, впровадження в роботу компютерних автоматизованих програм "Електронний суд""Діловодство" та "Кадри", можливості приймати від громадян позовні заяви в електронному вигляді, надсилати їм повідомлення про дату та час судового засідання "есемесками" на мобільні телефони, проводити судові засідання в режимі відеоконференцій — в окремих випадках надавати змогу свідкам чи потерпілим (іноді й засудженим), які перебувають далеко за межами рідних країв та зали судових засідань, давати покази по конкретній справі, що розглядаються.

Учасники заходу взяли також участь у відкритому судовому засіданні з розгляду матеріалів кримінального провадження щодо конкретної особи, яка небезпідставно підозрювалась у причетності до певного кримінального правопорушення.

 "Це дало нам реальну можливість спостерігати за передбаченими чинним законодавством України обовязковими процедурами розгляду матеріалів у судовому процесі, довідатися про роль та важливість для встановлення істини в конкретній ситуації представників обвинувачення та захисту, спостерігати за поведінкою людини, якій інкримінувався протиправний вчинок, ще раз наглядно переконатись у невідворотності покарання за скоєне кримінальне діяння, що кожного, хто зневажає закон та прагне жити результатами чужої праці, очікує лава підсудних та неминуче покарання за скоєне", —поділилася своїми враженнями завідувач кафедрою правосуддя юридичного факультету Чернівецького національного університету, доктор юридичних наук Оксана Щербанюк, яка разом із своїми студентами-юристами теж брала участь у заходах.

 А щодо зорганізованого "Дня відкритих дверей" то його важливість, актуальність та доцільність не викликає жодного сумніву, оскільки перебування впродовж кількох годин у стінах судової інституції було у стократ корисніше, аніж десяток теоретичних аудиторних занять із навчальних курсів. І майбутні фахівці в галузі юриспруденції, які планують у майбутньому працювати в підрозділах судової гілки влади, отримали достатньо інформацій та реальних уявлень про почесну та гідну, у той же час напружену та неспокійну багатопрофільну діяльність суддів та працівників апаратів судів, наглядно переконалися, що представникам судочинства потрібно мати ґрунтовні знання, суттєвий фізичний та моральний гарт, що ще з юних літ виховувати в собі обовязковість та відповідальність за свої рішення, виваженість та толерантність, вміння поповнювати свої знання та працювати в команді однодумців, утверджувати його величність Закон, бути порядним та чесним громадянином нашої України. Бо, як гласить народна мудрість, краще один раз побачити, аніж сто разів почути…     

                        За матеріалами прес-служби ТУ ДСА України в Чернівецькій області