flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Представники Вищої кваліфікаційної комісії суддів України 09 лютого 2016 року провели робочу зустріч з європейськими експертами у сфері суддівської підзвітності та люстрації в рамках Проекту USAID «Справедливе правосуддя»

11 лютого 2016, 08:08

 09 лютого 2016 року Павло Луцюк та Сергій Прилипко, члени  дисциплінарної палати Комісії, в рамках Проекту USAID «Справедливе правосуддя» провели робочу зустріч з європейськими експертами у сфері суддівської підзвітності та люстрації – професором Гансом Гравером (Осло, Норвегія) та Паволом Жілінчіком, експертом з питань судівництва і протидії корупції у Словаччині.

У заході також взяли участь Наталія Петрова, заступник керівника проекту USAID «Справедливе правосуддя» в Україні, та Мирослава Воронцова,  радник Проекту з правових питань.
Під час зустрічі сторони обговорили особливості суддівської відповідальності в європейських країнах, досягнення балансу між кримінальною відповідальністю та суддівською незалежністю, а також питання кримінальної відповідальності судді за рішення на підтримку авторитарних режимів.
Павол Жілінчік розповів про практичне застосування механізмів балансу між кримінальною відповідальністю та суддівською незалежністю у Словаччині.
Після дискусії учасники погодились щодо необхідності налагодження подальшого поглибленого діалогу та співпраці у сфері суддівської підзвітності з дотриманням принципу суддівської незалежності. 
Довідково:  
Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» працює в Україні з жовтня 2011 року на підтримку судової реформи.
Мета проекту – сприяти утвердженню верховенства права в Україні через зміцнення суддівської незалежності, підвищення рівня прозорості та підзвітності судової системи, підвищення рівня обізнаності громадян із діяльністю судової влади задля зростання довіри суспільства до неї.
Завданнями проекту є сприяння гармонізації національної нормативно-правової бази щодо впровадження судової реформи з європейськими та міжнародними стандартами у сфері підзвітності та незалежності судової влади, проведенню конституційної реформи, підвищенню рівня прозорості та підзвітності в діяльності ключових судових установ, вдосконаленню професіоналізму та ефективності в діяльності судової системи України, модернізації юридичної освіти, посиленню ролі громадських організацій у здійсненні моніторингу та підтримці судової реформи, реалізації Законів України «Про очищення влади» та «Про відновлення довіри до судової влади в Україні».