Задати питання
flag Судова влада України

Верховний Суд інформуватиме державні органи про свої правові позиції

19 лютого 2018, 08:52

 Верховний Суд повідомлятиме суб'єктів владних повноважень про свої правові позиції, викладені у рішеннях, надсилаючи їм листи з відповідною інформацією. 

Як повідомляють у суді, перший такий лист вже розміщено на веб-сайті Верховного Суду. Це лист до Державної фіскальної служби України та Фонду соціального страхування України про правовий висновок Верховного Суду у справі № 382/603/17 (справа про нарахування особі допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами).

У листі, зокрема, зазначається, що Верховний Суд сформував правовий висновок щодо застосування пункту 25 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням.

Для запобігання порушенням прав людини Верховний Суд просить забезпечити обов’язкове врахування цього правового висновку під час застосування Порядку № 1266, довести його зміст до відома працівників та забезпечити неухильне виконання частини п’ятої статті 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів». Про вжиті заходи Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду просить повідомити суб’єктів владних повноважень до 6 березня 2018 року.

За словами Голови Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайла Смоковича, такі заходи повинні пришвидшити виконання судових рішень та не допустити помилкового застосування законодавчих норм суб’єктами владних повноважень у подальшому. «У результаті ми прагнемо отримати суттєве зменшення, а згодом і повну відсутність судових оскаржень з питань, у яких є чітка правова позиція Верховного Суду», - пояснив М. Смокович. 

Крім цього, Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду розміщуватиме на офіційному веб-сайті Верховного Суду рішення, у яких викладено правові висновки, обов’язкові для застосування у подальшій роботі суб’єктами владних повноважень.