Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Хто такий боржник?
Це особа, яка зобов’язана вчинити дії, що зазначені у рішенні суду.
Судове рішення є обов’язковим до виконання на всій території України. У разі примусового виконання боржник сплачує виконавчий збір або основну винагороду приватного виконавця +10% та витрати виконавчого провадження.
Економте свої час та гроші – виконуйте рішення добровільно до відкриття виконавчого провадження!
Що робити після отримання постанови про відкриття виконавчого провадження?
Крок 1.
Сплатити суму, яка зазначена в постанові про відкриття виконавчого провадження на депозитний рахунок відділу державної виконавчої служби чи на рахунок приватного виконавця.
За рішенням немайнового характеру протягом 10 робочих днів (крім рішень, що підлягають негайному виконанню) виконати рішення, та повідомити про це виконавця.
Виконавець приступає до виконання рішення відразу після відкриття виконавчого провадження і може застосувати забезпечувальні заходи такі, як арешт майна.
З метою уникнення незручностей сплатіть борг або виконайте рішення зобов’язального характеру якнайшвидше!
Крок 2.
Подати декларацію про доходи та майно, зокрема про майно, яким володіє боржник спільно з іншими особами, про рахунки у банках чи інших фінансових установах, протягом 5 робочих днів з дня отримання постанови про відкриття виконавчого провадження.
Реєстр боржників – онлайн база даних про боржників, що ведеться з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов’язання боржників для запобігання відчуженню боржниками майна.
Перевірити інформацію щодо себе:
https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors
Відомості стосовно боржника виключаються з Реєстру одночасно з винесенням постанови про закінчення виконавчого провадження чи в день встановлення виконавцем факту відсутності заборгованості за виконавчими документами про стягнення періодичних платежів.
Відповідальність за невиконання рішення суду
Умисне невиконання рішення суду, що набрало законної сили, або перешкоджання його виконанню карається штрафом від 8500 грн. до 17000 грн. або позбавлення волі на строк до 3 років.
За матеріалами, наданими ГТУЮ в Одеській області